מתחילה לחיות

אני רוצה להודות על השינוי הנפלא שארע במשפחתי:

הבת שלנו אלישבע (הבת השנייה במשפחה) נולדה ב"ה בלידה רגילה ובמשקל של 3.600 ק"ג. היא ינקה מייד לאחר הלידה ולכאורה הכל היה כשורה.

בביה"ח היא כבר פלטה, אך לא ראו בזה בעיה, חשבנו בתחילה שזה ממי השפיר שהיא בלעה בלידה. אך התופעה של הפליטות הגדולות (ממש שלוליות גדולות) המשיכו גם בבית. וחשבנו שאולי החלב שלי עשיר מדי, במיוחד שתמיד יש לי הרבה חלב וההנקות אצלי אורכות לא יותר מ10 דקות כל הנקה.

אלישבע היתה מקשתת את גבה ובוכה המון- ראינו שהיא סובלת מכאבי בטן, חששנו שיש לה ריפלוקס, אך זו לא היתה הבעיה, הרופאים אמרו שזה נורמלי עד גיל 3 חודשים שיש כאבי בטן לתינוקות .לא ידענו מה לעשות.

אלישבע לא ישנה בקלות, לפעמים היה לוקח יותר משעה להרדים אותה וכמובן רק על הידיים, ואז לנסות בזהירות בלי שתתעורר להניח אותה במיטה לישון. נסינו לקשור לה בד על הבטן כדי להקל על כאביה. השכבנו אותה על הצד או על הבטן , לא היה שייך שתרדם על הגב. וכמובן שבעיקר לא ישנו וכל היום החזקנו אותה- התעייפנו מאוד לטפל בה ולא היה נעים לאחרים להיות לידה.

לאחר חודש וחצי נכנסתי להריון למרות שהייתי בהנקה מלאה, וברגע שנודע לי כחודשיים וחצי לאחר הלידה הפסקתי להניק. חשבתי שזו הייתה הסיבה לכל הבכיות והפליטות של הבת שלנו.

אלישבע עברה למטרנה צמחית מכיוון שאצלנו במשפחה יש רגישות למוצרי חלב. הפליטות הפחיתו במעט. אך רוב כאבי הבטן נשארו וכן הקושי להרדם.

אלישבע הייתה מצוננת תמיד, אפשר לומר שמאז שהיא נולדה האף שלה נזל. נגבנו לה את האף כל היום. עד כדי כך שאמרו בהלצה שכדאי לקשור לה על הצוואר גלילי נייר טואלט.

וכך המשיכה לגדול ולהתפתח – הפליטות עזבו אותה לאחר המטרנה, וכן קצת מכאבי הבטן. אך בעיקר היא המשיכה להיות "תינוקת קשה" עד גיל 10 חודשים.

בגיל שנה וחצי ראינו שאלישבע לא מתקדמת עם השפה שלה, פה ושם אומרת כמה מילים אך בהיגוי מוזר ולא ברור. הומלץ לנו לחכות עד גיל שנתיים ולראות אם עד אז היא תלמד לדבר ברור יותר ולהוסיף מילים לאוצר המילים שלה.

בהגיעה לגיל שנתיים עשינו לה בדיקת שמיעה הכוללת בדיקה של נוזלים באוזניים ואז נודע לנו שאלישבע סובלת מבעית שמיעה בינונית ויש לה נוזלים בשני האוזניים. המליצו לנו לעשות לה ניתוח כפתורים, אך לחכות חודשיים ולעשות בדיקת שמיעה חוזרת.

ועכשיו הגענו אליך, ד"ר פורר. מייד כששמעת הזמנת אותנו אליך לניתוק לשון. הגענו אליך וביצעת ניתוק לשון לאחר טשטוש.

ידענו שניתוק הלשון יעזור, אך אנו מוכרחים לומר שהיינו מופתעים מאוד לראות את התוצאות המדהימות שהיו מיידיות כ"כ.

ניתוק הלשון היה בשעה 13.30. אלישבע נרדמה בנסיעה הביתה לאחר הטשטוש, אבל מייד כשחזרנו הביתה – באופן פלאי היא התחילה לדבר ולדבר ללא מעצור כאילו שהיא מנסה להשלים את כל הימים שבהם לא יכלה לדבר ולהביע את עצמה. גם הצינון השתפר במעט ובמקום לנגב לה את האף כל 10/15 דקות , התחלנו לנגב לה פעם פעמיים בשעה לפחות.

שינוי נוסף שראינו בהתנהגות של אלישבע היתה השמחה. וחוסר החשש מאנשים. אלישבע הייתה חששנית מאוד ולא אהבה סביבה חדשה ולא מוכרת. איזו הרגשה טובה נתת לביתנו, מלבד ההבדל המהותי שהפכה מילדה סנובית לילדה טובה, חייכנית שמחה ועליזה. איזו מתנה לשנות דימוי ומהות של ילד ע"י ניתוק שנעשה באהבה.

לאחר חודשיים חזרנו שוב על בדיקת השמיעה והתוצאות המשיכו להדהים אותנו. מליקוי שמיעה בינוני אלישבע סבלה עכשיו מליקוי שמיעה מזערי עם קצת נוזלים באוזניים. עכשיו ידענו כבר מה אלינו לעשות – לצלצל אליך שוב. וכך עשינו צלצלנו אליך וייעצת לנו לבא ולראות האם כדאי לנתק שוב את הלשון.

ואכן מאחר שאלישבע סבלה עדיין גם מנזלת כרונית ובעיית הנוזלים לא נפטרה לגמרי, ניתקת לה את הלשון שוב. ושוב חזרו התסמינים. כמה שעות ספורות לאחר הניתוק אלישבע התחילה לדבר ללא שום הפסקה והפעם ההיגוי היה ברור עוד יותר. והשמחה והחיוך על פניה של אלישבע הוסיף להתגבר. והפלא הוא שהצינון שלה עבר מנזלת ירוקה לנזלת שקופה כבר בבוקר למחרת הניתוק, ולאחר יומיים עברנו לנגב את האף רק פעם עד פעמיים ביום במקום פעם עד פעמיים בשעה.

אנו בטוחים שישנם עוד השפעות רבות לניתוק הלשון של ביתנו אלישבע. ועל הכל אנו מודים לך על היותך שליח טוב לרפואת בתנו. אנו מרגישים בשינוי הפיזי והנפשי של בתנו ולא גומרים להודות ולשבח לבורא העולם על שגילה לנו את האפשרות לתקן את המצב ע"י ניתוק הלשון במקום לעבור ניתוחים, ומי יודע כמה טישויים וחוסר נעימות למשך חייה של ביתנו עד 120...

נ.ב. אחר צהרים אחד בקשתי מבעלי לנגב את האף של בנינו, ואלישבע שמעה את הבקשה ואמרה בטבעיות ובשמחה: אלישבע כבר לא צריכה לנגב את האף!

אחרי הטיפול באלישבע הבנו שהתופעה היא משפחתית  והגענו לפתור בעיות נוספות:

אהרון בננו  לא אכל עד גיל 8 חודשים. מכל אוכל שנכנס לפה היה נחנק ומוציא. לאחר ניתוק, הוא התחיל לאכול כרגיל , בשמחה ובתאבון.

שמואל, הבן הרביעי, נולד לאחר הכרותינו עם הנושא. הגענו לניתוק מיד בשחרור מבית החולים- לציון שהטיפול עבר ללא כאב מיוחד. והנה מתנה גדולה קיבלנו- הוא התינוק הראשון שלי שגדל לפי הספר: אוכל, משחק וישן. מוכן להיות על הרצפה ולא רוצה רק על הידיים, היה לו סדר יום, ישן היטב(כמה זה עוזר לאמא!) וכן, לא כאבה לו הבטן! כ"כ הרבה ייסורים נחסכו ממנו, וכ"כ הרבה מנוחה להורים, ובעקבות כך, יותר יחס לשאר הילדים.

בגיל 7 חודשים התקשה שמואל באכילת מוצקים וע"כ חזרנו לניתוק נוסף, אחרי הטיפול הצליח לאכול כרגיל.

אני סבלתי מקשיים בעיכול ומהפרעות בשינה, וכשהבנתי שגם אצלי הלשון קשורה הגעתי לניתוק  בלייזר במרפאה(יש לציין שזה עבר די בקלות, היו יומיים של כאב בגרון כמו שחשים בדלקת גרון וזה הכל), והשינוי הורגש מידית, תוך שבוע התחלתי לחלום יותר חלומות (שינה עמוקה יותר), לקום אנרגטית, הרגשה פחות כבדה, ובנוסף, העיכול השתפר בצורה משמעותית.

ד"ר פורר היקר, אנו רוצים להודות לך מאוד מאוד על היותך שליח נאמן לעזור למשפחתנו ע"י האבחון והטיפול בלשונם.

מודה מקרב לב, א.

 

 כעבור מס' שנים אסתר חזרה למרפאה עם תינוק חדש שזה עתה נולד, כאשר זה היריונה הראשון אחרי ניתוק הלשון, ומספרת שמאז ניתוק הלשון שלה היא ישנה טוב, ההתפנות הסתדרה לגמרי, היא אנרגטית ורזה יותר! "אני רגועה ופנויה לילדים יחסית למה שהייתי לפני הניתוח" היא מספרת. כאשר שאלנו איך היה ההיריון, אסתר מתארת הריון קל יותר ואנרגטי והרגשה כללית הרבה יותר טובה מאשר בהריונות הקודמים.